Czy język szwedzki jest trudny?

język szwedzki online

Język szwedzki jest językiem stosunkowo niewielkim. Z 7,6 miliarda osób, które żyją na naszej planecie tylko ok. 10 milionów posługuje się językiem szwedzkim. Użytkownicy języka szwedzkiego żyją przede wszystkim w Szwecji, ale również w Finlandii i na wyspach Alandzkich. Języka szwedzkiego można uczyć się również w Polsce na kursach stacjonarnych w dużych polskich miastach, albo online niezależnie od miejsca naszego pobytu. To język elitarny, rzadki i dzięki temu dający spore możliwości.

Bardzo wiele osób rozważających naukę języka szwedzkiego pyta mnie czy język szwedzki jest trudny. Trudno odpowiedzieć jednoznacznie na to pytanie, ponieważ język szwedzki, jak wszystkie języki na świecie, daje nam coś , za co możemy go pokochać i to za co możemy go znienawidzić. Zacznijmy jednak od pozytywów.

Co sprawia, że język szwedzki jest łatwy

Język szwedzki należy do rodziny języków germańskich, więc jeśli kiedykolwiek uczyliście się języka angielskiego lub niemieckiego, to możecie wiele rzeczy zrozumieć bardzo szybko na zasadzie analogii. Zaryzykuję również stwierdzenie, że szwedzki wziął z tych dwóch języków to co mógł najlepszego.

Za co można lubić język szwedzki:

Co czyni język szwedzki trudnym językiem dla Polaków

Podstawową trudnością w języku szwedzkim jest wymowa i kilka kwestii gramatycznych, których nie mamy w naszym rodzimym języku:

Kiedy przejdziesz początkowe trudności związane głównie z wymową i przestawieniem myślenia o języku na prostsze tory, zobaczysz, że język szwedzki daje możliwości szybkiej progresji.

Jeżeli szukasz kogoś, kto pomoże Ci przez te początki przejść, poczytaj o moim kursie języka szwedzkiego online. Z dobrym nauczycielem, nawet trudny język staje się łatwiejszy.

A co dla Was w języku szwedzkim jest najtrudniejsze lub najpiękniejsze?

szwedzki online
Kurs języka szwedzkiego