Autor image

Hej allihopa

Jestem Kasia Boberek i w wieku 19 lat po raz pierwszy usłyszałam, jak brzmi szwedzki. Miało to miejsce na pierwszych zajęciach na filologii szwedzkiej na UJ. Mimo, że szwedzkie samogłoski wykręcały mi wargi na prawo i lewo, a sju-ljudet nie dawał spać, wiedziałam, że ja i szwedzki to miłość od pierwszego słyszenia. I tak żyjemy razem od 15 lat. Ba, wciąż potrafimy objąć się namiętnym spojrzeniem przez stół:)

About image

Nie strzegę jednak mojej miłości zazdrośnie, wręcz przeciwnie, dzielę się nią na prawo i lewo, pokazując, że szwedzkiego można się nauczyć w każdym wieku i nie trzeba w tym celu zmieniać całego swojego życia.

Stworzyłam kursy języka szwedzkiego online dla zapracowanych, którym trudno dojechać na zajęcia, albo poświęcić na nie całą godzinę. Każda lekcja kursu trwa 20 minut, a Ty już po pierwszej jesteś w stanie powiedzieć samodzielnie kilka zdań. Po 18 lekcjach zamówisz sam kawę w kawiarni na Söder, opowiesz co robiłeś w weekend, zagadasz sąsiada na klatce schodowej, albo zaimponujesz znajomym na imprezie, kiedy padnie: "No to powiedz coś po szwedzku".

Poza tym napisałam również dwa e-booki z ćwiczeniami dla początkujących i średniozaawansowanych, więc jeśli szukasz nieszablonowych ćwiczeń, które dodatkowo będą cieszyć Twój wzrok (tak, estetyka moich materiałów językowych jest dla mnie bardzo ważna) jesteś w dobrym miejscu.

Być może masz za sobą nieprzyjemne doświadczenia z nauką języka wyniesione ze szkoły. Być może uwierzyłaś, że jest już za późno, żeby języka się uczyć, bo już nie jesteś dzieckiem. Być może już próbowałeś, ale nie było chemii między Tobą, a nauczycielem. Wierzę, że języka szwedzkiego można uczyć się z przyjemnością. Wierzę, że zawsze jest na nią dobry czas (ja np. w wieku 30 lat zaczęłam trenować rolkarstwo figurowe). Wierzę, że moją pasją i entuzjazmem do języka szwedzkiego jestem w stanie zarazić największego sceptyka.

Jeśli jesteś ciekawy/a jak mówię po szwedzku obejrzyj moje filmy o szwedzkiej wymowie na YT albo pobierz pierwszą lekcję mojego kursu. Zapraszam Cię również na mój Instagram, gdzie znajdziesz cudowną społeczność innych uczących się szwedzkiego i dużo darmowego szwedzkiego dobra.

Więcej o kursach tutaj: svenska

pozdrawiam,
Kasia

Subskrybuj svenska na YouTube i rozpocznij przygodę ze szwedzkim